• Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
Informare publică
Noutăți - Școala Gimnazială ”Miron Costin” Bacău

 

Informare publică,

 

Ca urmare a evenimentelor petrecute in perioada recentă, referitoare la postarea de mesaje și injurii adresate unor elevi din școala noastră, pe conturile de facebook și instagram, vă aducem la cunoștință ca aceste pagini pe care s-au postat, nu sunt paginile oficiale ale școlii Gimnaziale „Miron Costin”, Bacău. Sunt pagini neoficiale , realizate de către persoane rău întenționate, care au ca scop defăimarea elevilor și degradarea imaginii școlii noastre. Fapt pentru care vă rugăm pe viitor să nu dați curs acestor postări, să le raportați ca pagini false și să sesizați autorităție competente.

Paginile false pot fi raportate la adresa următoare:

https://www.facebook.com/help/contact/2047597315284384?helpref=faq_content

 

Cu respect,

Conducerea Școlii Gimnaziale „Miron Costin” Bacău