• Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
ANUNT INCHIDERE PORȚI ÎN PAUZE
Noutăți - Școala Gimnazială ”Miron Costin” Bacău

 

IMPORTANT!

Pentru a îmbunătăți siguranța copiilor pe durata programului școlar, în condițiile în care se înregistrează tot mai mulți elevi care, în timpul pauzelor, părăsesc incinta școlii, aleargă pe stradă, printre mașini, ajung până la Zimbru și/sau Cora, punându-se astfel în pericol, în conformitate cu prevederile Regulamentului de organizare și funcționare, ale OMEN nr.4831/2018, începând cu data de 15 octombrie 2018, după ora 8.20, pe durata pauzelor școlare, toate porțile care asigură accesul în curtea școlii vor fi închise. Elevii vor avea acces doar în curtea școlii în timpul pauzelor.

Mulțumim pentru înțelegere!

Director,

Prof. Crăciun Anca