• Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
Protectia Sistemelor De Calcul Impotriva Atacurilor Informatice
Noutăți - Școala Gimnazială ”Miron Costin” Bacău

In viața noastra de zi cu zi, calculatoarele sunt ceva obisnuit, ba chiar indinspensabil in unele cazuri. Se poate spune, pe drept cuvant ca traim intr-o societate  informatizata. In zilele noastre, intalnim calculatoare peste tot. Toate acestea se datoreaza faptului ca ne dam seama din ce in ce mai mult ca PC-ul ne usureaza munca. Dar trebuie subliniat faptul ca un calculator este de fapt o 'mașinarie' care prelucreaza o serie de informații pe care i le dam. Societatea informațonala poate fi gasita la intersecția dintre ramurile ,alta data distincte, ale telecomunicațiilor si calculatoarelor, grupate in jurul informației digitale.