CERERI CARDURI TRANSPORT PUBLIC 2023-2024
Noutăți - Școala Gimnazială ”Miron Costin” Bacău

PENTRU CARDURI NOI

- fac cerere doar elevii care nu au card emis în anii anteriori (elevii care au avut card si nu il mai deţin vor completa cerere de card pierdut)

- cardurile noi emise se vor primi la şcoală şi la momentul predării vor fi aduse la clasă (nu trebuie să intrebăm in fiecare zi dacă au venit sau nu)!!

PENTRU CARDURI REÎNCĂRCATE

-fac cerere doar elevii care deţin un card emis anterior şi se află în stare bună de utilizare!

-elevii se vor prezenta la caseria de bilete cu cardul în mână şi solictă reîncarcare card

PENTRU CARDURI PIERDUTE/DETERIORATE

- fac cerere doa elevii care au avut emis un card în anii anteriori şi nu îl mai deţin sau este distrus

- OBLIGATORIU se va plăti o taxă de 10 lei la o caserie de bilete din oras şi se v-a păstra bonul fiscal până la ridicarea noului card emis!!

- cardul nou emis se v-a ridica tot de la caseria de bilete de unde s-a făcut plata sau de la şcoală (dacă nu sunt la caserie ) !!!

DACĂ ELEVUL ARE CARD EMIS ŞI PIERDUT/DISTRUS ŞI NU VREA SĂ PLĂTEASCĂ 10 LEI PENTRU ALT CARD NOU, SĂ NU FACĂ CERERE DE CARD NOU PENTRU CĂ VA FI GĂSIT ÎN BAZA DE DATE ŞI CEREREA V-A FI RESPINSĂ !!!

CERERE CARD NOU 2023-2024

CERERE CARD REINCARCAT 2023-2024

CERERE CARD PIERDUT/DISTRUS 2023-2024

TERMEN LIMITĂ 30 SEPTEMBRIE 2023!!!